Rowerem przez Tatry – naprawdę warto!

Zakopane jest chętnie odwiedzane zarówno przez miłośników specyficznej atmosfery miasta, turystów doceniających jego zabytki, jak i osób, które przepadają za aktywnością na świeżym powietrzu. Naszym zdaniem ciekawym sposobem na poznanie uroku Tatr są wycieczki rowerowe. Dzięki nim można zobaczyć góry z nieco innej perspektywy, pobyć blisko natury i mieć ją na wyciągnięcie ręki.

Jazda na rowerze to wiele korzyści dla naszego zdrowia, o których warto pamiętać, w tym m.in. poprawa wytrzymałości organizmu. Nie trzeba też dodawać, że wysiłek fizyczny doskonale wpływa na nasze samopoczucie, pozwala się odprężyć, oderwać od wszelkich, codziennych spraw. Każdy, kto zdecyduje się na zwiedzanie Tatr na dwóch kółkach, bez najmniejszego problemu znajdzie odpowiedni dla siebie sprzęt. Aby się o tym przekonać, wystarczy wrzucić w wyszukiwarkę internetową hasło – wypożyczalnia rowerów Zakopane.

Z rozsądkiem podejdźmy do wyboru trasy

Zakopiańskie trasy rowerowe nie rozczarują nikogo. Zarówno amatorzy, jak i wprawieni cykliści znajdą coś idealnego dla siebie. Osoby mające niewiele wspólnego z jazdą na rowerze wybiorą najłatwiejsze trasy, co do tego nie ma wątpliwości. Jednak także ci, którzy pokonują sporo kilometrów, ale po nizinnym terenie powinni zwrócić uwagę przede wszystkim na niezbyt skomplikowane odcinki. Jazda po górach wymaga kondycji i solidnego przygotowania, dlatego nie ma sensu decydować się na trudne trasy jeśli ktoś jest amatorem. Przejażdżka taka nie będzie źródłem dobrego nastroju i relaksu. Natomiast przyniesie rozczarowanie i niepotrzebne nerwy.

Zróżnicowane trasy rowerowe

Początkującym cyklistom i tym wybierającym się na rower ze swoimi pociechami polecamy trasę Zakopane – Kościelisko – Dolina Chochołowska – Zakopane. Cudowne widoki, spokojna okolica, asfaltowa nawierzchnia – pokonując ten odcinek zapewniamy sobie mnóstwo wrażeń. Inną propozycją jest trasa Zakopane – Krzeptówki – Zakopane, rozpoczynająca się przy Wielkiej Krokwi. Decydując się na nią mamy możliwość podziwiania nie tylko piękna tatrzańskiej przyrody, ale też zachwycającej architektury.

Dla bardziej doświadczonych cyklistów idealna będzie trasa Zakopane – Gubałówka – Chochołów – Witów – Zakopane o długości ok. 30 km. Wysiłek w pokonanie tego odcinka naprawdę się opłaca. Przejażdżka pozwala nie tylko delektować się krajobrazami, ale też zobaczyć np. góralskie szałasy z bacówką. Natomiast trasa Kościelisko – Dolina Chochołowska dedykowana jest wprawionym rowerzystom, którzy nie boją się wyzwań. Duża różnica wzniesień daje się we znaki. Trzeba nie lada wysiłku, by przemierzyć ten odcinek.

Rowery Zakopane – to temat, którym warto się zainteresować. Przeważnie kto raz spróbował swoich sił i zdecydował się ten rodzaj aktywności, po powrocie z wycieczki do domu planuje kolejną wyprawę na dwóch kółkach. Zwiedzanie Tatr na rowerze to bardzo wciągające zajęcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *