Letni urlop z pociechami w Zakopanem

Wypoczynek w Tatrach to zawsze rewelacyjny koncept. Jeśli i ty planujesz się tam wybrać i zamierzasz zabrać swoją pociechę, by zaprezentować jej piękno gór, dobrze zaplanuj całą wycieczkę. Dzieci są pełne energii i nie lubią się nudzić. Podróż z nimi może wydaje się nie lada wyzwaniem, ale wystarczy dobra organizacja, kilka ciekawych pomysłów i wakacje na pewno będą udane. Zakopane latem – atrakcje dla dzieci to ogrom różnego typu aktywności, miejsc związanych z rozrywką i zabawą.

Na pierwszym miejscu są Krupówki. Słynny deptak, wypełniony ciekawostkami, który ma swój charakterystyczny klimat. Znajdziesz tam m.in. stragany z pamiątkami, czy klimatyczne restauracje. Pamiętaj – bez fotki z białym miśkiem wycieczka do Zakopanego się nie liczy. W pobliżu Krupówek znajduje się Muzeum Misiów. Kolekcja zrobi wrażenie, nie można sobie odpuścić zobaczenia jej. Spodoba się nie tylko maluchom. Dorośli z sentymentem wspominają dzieciństwo, a milutka, słodka maskotka to jego symbol.

Kiedy uznasz, że popularny deptak nie ma już przed wami tajemnic i poznacie jego największe zalety, czas na spacer, podczas którego nacieszycie się przyrodą oraz fantastycznymi widokami. Tatrzańskie doliny są zachwycające. Przechadzki, szczególnie te rodzinne dają wiele frajdy, działają kojąco, relaksują, sprawiają, że można zupełnie odciąć się od rzeczywistości. A jeżeli poczujecie niedosyt i wciąż mało wam będzie wyjątkowych pejzaży, koniecznie wjedźcie kolejką na Kasprowy Wierch.

Zakopane atrakcje turystyczne latem – to także różnego rodzaju aktywności fizyczne. Co powiesz na zjazd rowerem z Gubałówki jedną z tras widokowych, dostosowanych do umiejętności dzieci? Naszym zdaniem to świetny pomysł na spędzenie czasu na sportowo, a poza tym kolejna okazja do podziwiania krajobrazów, tym razem z innej perspektywy. Ruch to samo zdrowie, warto przekonywać do niego swoje szkraby. Pokonywanie na dwóch kółkach terenów górzystych to też niezłe wyzwanie. Podejmijcie je i sprawdźcie swoją kondycję. Wejdź na stronę wypożyczalni rowerów zjazd.pl, tam dowiesz się wszelkich szczegółów.

Atrakcje Zakopane latem to także zakątki stworzone specjalnie dla szkrabów. Chcemy polecić miejsce, które natychmiast zyskuje sympatię każdego małego turysty, czyli park Letnia Zabawa, znajdujący się na Krupówkach. Można więc powiedzieć, że na tym deptaku rozpoczynamy i kończymy dzień pełen wrażeń. Koniecznie znajdź czas i wybierz się do parku ze swoją pociechą. Kule wodne, łódeczki elektryczne, czy mini autka – oto kilka propozycji, obok których żaden maluch nie przejdzie obojętnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *