Zobacz Podhale jakiego nigdy wcześniej nie poznałeś

Zakopane i okoliczne treny dają wiele możliwości zwiedzania. Są jednak miejsca, gdzie nie dojedziemy samochodem, rowerem, a dotarcie pieszo do oddalonych o kilkanaście kilometrów miejsc może graniczyć z cudem. Pozostają jednak niezawodne w górskim terenie quady, na których dotrzemy niemal w każde miejsce.

Zakopane, wzgórze gubałowskie i niemal całe Podhale, to miejsca niezwykle widokowe. Często jest jednak tak, że do pięknego miejsca możemy mieć problem z dotarciem. Pomocą w takiej chwili mogą nam przyjść pojazdy typu quad, lub motocykl crossowy.


Wybierając się na taką wycieczkę musimy jednak pamiętać, że górale bardzo sobie cenią prawo własności. Wjeżdżając na czyjąś działkę, lub jadąc prywatną gruntową drogą możemy narazić się na nieprzyjemności, a przecież nie chodzi nam o to podczas urlopu.


W takich sytuacjach warto skorzystać z firmy, która feruje wycieczki na quadach z przewodnikiem. Osoba taka dokładnie wie gdzie jechać, żeby nie spotkały nas nieprzyjemności, ale także zna fajne drogi i widokowe miejsca.


Wycieczki na terenowych quadach z napędem 4×4 mają to do siebie, że szybko, a wręcz w intuicyjny sposób jeśli mamy prawo jazdy kat. B możemy nauczyć się jazdy takim sprzętem. Z pewnością pomoże nam w tym przewodnik, który dzięki temu będzie miał mniej przy nas pracy, a my będziemy mieli większą frajdę z wycieczki.


– Zawsze na początku wyprawy przeprowadzamy szkolenie z obsługi quada. Gdzie jest gaz, gdzie hamulec, jak się zachowywać w zakrętach – opisuje szkolenie Jan Pieprzak z firmy Quadoo organizującej wycieczki i wyprawy na Gubałówce. – Oczywiście w trakcie jazdy pojawiają się nowe pytania na które mamy czas w przerwach, ale też kierowcy szybko się uczą – dodaje przewodnik.


Zależenie od zaplanowanej trasy przewodnicy zabierają turystów na lekki ścieżki, lub w ciężki teren, gdzie trzeba się wykazać umiejętnościami jazdy. Zawsze jednak podczas wyprawy jest czas na przerwę i zrobienie kilku zdjęć, a także na ognisko z kiełbaskami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *