Spływ Dunajcem – ekstra atrakcja Zakopanego

Miasto pod Giewontem przyciąga, wiele oferuje, dlatego po jednej wizycie w nim planujemy już kolejną. Uwielbiamy tamtejsze widoki, barwną kulturę, urzekające zabytki, chętnie korzystamy z różnych form aktywności. Każdy bez większego trudu zaplanuje wypoczynek, wybierając te atrakcje, które najbardziej mu odpowiadają.

Osoby, które odwiedzą Zakopane w okresie od kwietnia do października powinny udać się na spływ Dunajcem. Gwarantujemy, że jest to bardzo dobry pomysł, a wycieczka dostarczy masę pozytywnych wrażeń.

Relaks, bajeczne widoki i zabawa

Uciec z lądu, spędzić czas na wodzie, na drewnianej tratwie, odciąć się od miejskiego gwaru, od codzienności, kłopotów, pracy i skupić wyłącznie na odpoczynku – plan idealny, prawda? Spływ Dunajcem w Zakopanem, to atrakcja ciesząca się ogromnym zainteresowaniem i zupełnie nas to nie dziwi.

W towarzystwie niezwykłej przyrody, gdy podziwiamy góry z innej perspektywy, delektujemy się krajobrazami i klimatem, nie sposób myśleć o rzeczywistości. Ważne jest wtedy przede wszystkim to, by się odprężyć. Czas spędzony na tratwie umilają swymi ciekawymi opowieściami flisacy. Wycieczka jest źródłem relaksu, frajdy i doskonałego humoru oraz ciekawym doświadczeniem.

Przełom Dunajca należy do jednych z najbardziej malowniczych przełomów rzecznych na naszym kontynencie. Warto się o tym przekonać i na własne oczy go zobaczyć. Dunajec płynie w wyżłobionym przez siebie wąwozie, na długości 9 km kilka razy gwałtownie skręca, a sięgające od 300 do 500 m nad lustro wody ściany wapienne, które można obserwować, są zachwycające! Co ciekawe, do dziś powstanie przełomu budzi spory. Nie wiadomo, jak było naprawdę, ale jedna z legend głosi, że to król Bolesław Chrobry swym mieczem wyrąbał ujście Dunajcowi. Miejsce jest więc nie tylko przepiękne, ale też tajemnicze, co dodatkowo przyciąga grono turystów.

Spływ Dunajcem – gdzie się zaczyna?

Spływ.pl Dunajcem połączony jest z innymi, dodatkowymi atrakcjami. W godzinach porannych odbierani jesteśmy z miejsca zakwaterowania i jedziemy do Niedzicy, czeka nas tam zwiedzanie zamku oraz spacer po zaporze. Później udajemy się do przystani – Sromowce Kąty, gdzie rozpoczyna się spływ. Płyniemy kilkanaście kilometrów do Szczawnicy. Po dotarciu do celu, mamy czas wolny, na pewno zdążymy się nacieszyć zakątkiem. Następnie wracamy tam skąd wyruszyliśmy.

Odpoczywając na Podhalu mamy do dyspozycji szereg rozmaitych rozrywek. Jednak spływ Dunajcem zdecydowanie powinien znaleźć się na samym początku listy atrakcji, sporządzanej podczas planowania udanego urlopu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *