Kulig w Zakopanem – jedna z najlepszych atrakcji zimą

Tatry przyciągają tłumy turystów. Ilość atrakcji, aktywności, fantastycznych krajobrazów zachwyca. Cudownie się tam wypoczywa, każdy znajdzie coś, co go zaciekawi i sprawi, że zapomni o istnieniu słowa „monotonia”. Góry nieustannie olśniewają. Jedni uwielbiają je wiosną, gdy przyroda budzi się do życia, inni przepadają za latem, kiedy jest zielono, można wędrować lub jeździć na rowerze. Natomiast Tatry w jesiennej odsłonie prezentują masę cudnych barw. Warto także zauważyć ich czar w wersji zimowej. Pokryte śniegiem wydają się groźniejsze, magiczne i według wielu osób, znacznie ciekawsze.

Zima nie taka zła

Zima przywołuje różne emocje i skojarzenia. Nie zawsze pozytywne, jednak należy dać jej szansę i pomyśleć o możliwościach, jakie zapewnia. Przebywając w górach mamy okazję poszaleć na lodowisku, czy stoku, spacerować i zachwycać się pocztówkowymi krajobrazami. Wyśmienitym sposobem na spędzenie czasu jest skorzystanie z oferty – kuligi w Zakopanem. Atrakcja w tej formie ucieszy dzieci i dorosłych. Da wiele radości, pozwoli się zrelaksować i co ważne nacieszyć klimatem. Zimowy wypoczynek w Tatrach bez przejażdżki saniami po zaśnieżonych terenach nie będzie udany. Górale potrafią zatroszczyć się o swych gości. Oferują kuligi w ciągu dnia oraz te po zmroku z pochodniami. Ich zwieńczeniem są ogniska z prawdziwą zabawą. Nie brakuje muzyki, śpiewów, tańców i anegdot opowiadanych przez gospodarzy. Na twarzach uczestników kuligu malują się szerokie uśmiechy. Nie może być inaczej!

W Dolinie Chochołowskiej

Dolina Chochołowska to zakątek doskonale znany wielbicielom Tatr. Cudowne scenerie, cisza, spora przestrzeń – nietrudno tam oderwać się od codzienności. Wizyta w dolinie to zawsze miłe doświadczenie i relaks z dala od miejskiego gwaru. Zimą, kiedy lasy, pola i szczyty pokrywa bielusieńki puszek, tym bardziej warto ją odwiedzić. Pomysłem godnym polecenia jest skorzystanie z oferty – kulig Zakopane – Dolina Chochołowska.

Sympatią turystów cieszy się m.in. firma chocholowska.pl organizująca kuligi dla grup. Taka atrakcja to ciekawy sposób na integrację, wspólne spędzenie czasu i poznanie się. Tym bardziej, że na uczestników czeka impreza w rytmach góralskiej kapeli. Doświadczenie organizatorów pozwala im tak zaplanować kulig, by każdy biorący w nim udział był zadowolony i miło wspominał pobyt w Tatrach.

Zimowa aura czasem zniechęca do wychodzenia na zewnątrz, a przecież widoki, jakie przedstawia są nieprawdopodobne. Wypoczywając w górach należy przekonać się do zimy i dostrzec jej dobre strony. Wystarczy poczytać opinie turystów w dziale – kuligi Zakopane forum, by mieć pewność, że warto ciepło się ubrać, zabrać ze sobą dobry nastrój i ruszyć saniami przez najcudowniejsze, górskie zakątki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *